• Hakkımızda :

  Honeywell International ( www.honeywell.com ), teknoloji ve imalat konularında Fortune 100 şirketleri arasında yer alan, havacılık/uzak ürünleri ve servisleri, binalar, konutlar ve fabrikalar için otomatik kontrol teknolojileri, otomastik sanai ürünleri turbo şarj cihazları ve özel kimyasal alanlarında dünya çapında hizmet sunan çok yönlü bir markadır. Merkezi Morris Township, New Jersey'de (ABD) bulunan kuruluşun hisseleri, NewYork, Londra ve Chicago borsalarında işlem görmektedir. Honeywell hakkında daha fazla haber ve bilgi için lütfen www.honeywell.com.tr adresini ziyaret ediniz.

  Isı pay ölçer nedir?

  Tesisat Sistemleri :

  1. Dikey dağıtım hatları

   Bir çok dikey dağıtım yapılmış aşağıdaki gibi bir ısıtma sisteminde;

   • Dairelerden gelen verilerin toplandığı ve değerlendirildiği merkezi veri toplama ünitesi kullanılır.

   • Her dairede, her radyatörün üzerine pay ölçer takılır ve bölgeye verilen enerjiyi ölçerek merkezi veri toplama ünitesine gönderir.

   • Her radyatöre dijital radyatör kontrolörü takılarak evohome'dan aldığı komutlar sayesinde her bölgenin sıcaklığını hafta boyunca ayarlanan değerde tutarak enerji tasarrufu sağlar.

  2. Yatay dağıtım hatları

   Yatay dağıtım yapılmış aşağıdaki gibi bir ısıtma sisteminde;

   • Zon kontrol vanası ve ısı sayacı her dairenin ısıtma giriş kollektörüne takılır. Böylece ısı miktarı kontrol edilir ve ölçülür.

   • Chronotherm kullanılarak ortam sıcaklığı ayarlanır ve kontrol edilmesi sağlanır. Chronotherm ile daire girişindeki zon vanası kontrol edilir. Isı sayacı vanadan geçerek enerji miktarını ölçer.

 • Adres

  e-posta: info@evotekotomasyon.com

  Adres:
  Site Mah. Samanyolu Cad. Adıvar Sok. Saadet Apt. No:46/2 PK. 34760 Çakmak- Ümraniye/ İstanbul

  Tel: (0216) 573 1849
  Fax: (0216) 469 7571

   


  View Evotek in a larger map